Objednávky expedujeme 1x týdně ;)

Zabezpečení RZ (SPZ)

Zabezpečení registrační značky, to je věc, která nyní po zavedení registrační značky(SPZ) na přání, nabývá na důležitosti. "Mám svojí registrační značku, která je unikátní a podle mého přání, nechci o ní přijít!" Nicméně i pro klasickou registrační značku může být zabezpečení SPZ aktuální. Postihy za jízdu bez RZ/SPZ jsou vysoké, většina řidičů stále jezdí s běžným rámečkem na SPZ - registrační značka je připevněna v plastu, ne držáku RZ. Jak tedy svoji RZ/SPZ zabezpečit?

Tento web, jak je již z názvu SPZ Guard patrné, se zabývá problematikou registrační značky na přání a zabezpečení RZ. Svoji SPZ můžeme zabezpečit několika způsoby:

 

Standardně, bez další ochrany proti krádeži či upadnutí

Značka je obvykle uchycena v klasickém rámečku. Při parkovaní je možné její ztracení. Pro případné zloděje se registrační značka (SPZ) stává jednoduchou kořistí, neboť s pomoci menšího šroubováku nebo páky může jednoduše být v batohu zloděje.

 

Uchycení RZ šrouby

Značku přišroubujeme. Ano, neupadne. Musíme do ní ale vrtat otvory. Proti cílené krádeži však neochrání - kapesní nůž nebo šroubovák nosí po kapsách leckdo.

 

Uchycení RZ nýty

Značku přinýtujeme. Ano, neupadne. Musíme do ní ale vrtat otvory a do nárazníku. Proti cílené krádeži neochrání o moc lépe z důvodu malé pevnosti trhacích nýtů při zanýtování do plastu. Náhodnému kolemjdoucímu stačí opět nůž nebo šroubovák tentokrát použitý jako páčidlo.

 

Zabezpečení RZ (SPZ) v nerezovém bezpečnostním rámečku a plastové podložky pod SPZ - SPZ GUARD A01

Zabezpečení SPZ v tomto rámečku dosahuje vysoké úrovně. Bezpečnostní rámeček překrývá RZ/SPZ na krajích a do spodního plastového dílu je připevněn samořeznými šrouby nebo trhacími nýty. Poskytuje základní úroveň zabezpečení a ochrany RZ i v případě kolizí s jinými účastníky silničního provozu při parkování, což bylo mimo jiné nezávisle otestováno. Zabezpečení je na úrovni uchycení RZ nýty.

Rámeček SPZ GUARD A01 byl nezávisle otestován časopisem Svět motorů.

 

Zabezpečení RZ (SPZ) pomocí nerezového bezpečnostního rámečku a kovové podložky pod SPZ - SPZ GUARD B01, A04 nebo A03

Toto provedeni zabezpečení registrační značky poskytuje maximální bezpečnost. Značka drží v rámečku "jako přibitá" a velmi obtížně se krade. Bez potřebného vybavení je opravdu nepravděpodobné ze by si ji někdo odnesl, možná s celým nárazníkem...