Objednávky expedujeme 1x týdně ;)

Krádež registrační značky (SPZ)

Registrační značka (SPZ) na přání je unikátní, to znamená, že může být v celé České Republice registrována pouze jednou, v případě automobilu za cenu 10 tisíc korun.  Pokud nastane krádež registrační značky na přání vznikne desetitisícová škoda a měla by tedy být posuzována jako trestný čin. Tím pádem zlodějům hrozí i odnětí svobody. V případě krádeže klasických registračních značek se jedná pouze o přestupek proti majetku a zloděj se vystavuje riziku pokuty maximálně patnácti tisíc korun. 


Odcizení registrační značky

V případě odcizení jakékoliv státní poznávací značky (RZ) není z důvodu možného zneužití vydávána registrační značka stejná. Pro řidiče zbývají pouze dvě možnosti. V případě odcizení RZ na přání může:

  • Pořídit si běžnou registrační značku, nebo 
  • Zaplatit si novou registrační značku na přání - a to v jiném tvaru, než je ukradená registrační značka - ta  totiž bude v registru navždy zablokována


Sběratelská hodnota RZ (SPZ) na přání 

Každý řidič si může vybrat, co na svojí registrační značce bude mít za výraz. Zakázanými písmeny jsou CH, W, Q, G, a O. Další zakázané výrazy jsou spojení hanlivá nebo zkratky orgánů státní správy. Mimo to si žadatel může vymyslet vlastní kombinaci písmen a číslic, což z registrační značky může činit velmi originální sběratelský kousek. Bohužel se v našem státě naleznou i občané, kteří i přes hrozící tresty jistě podlehnou sběratelské hodnotě a ve většině případů i snadné dostupnosti těchto značek.


Minimalizace rizika krádeže RZ

SPZ Guard se snaží riziko krádeže Vaší registrační značky (SPZ) snížit na minimum bez nutnosti trvalého poškození tabulky otvory - za pomoci bezpečnostních rámečků a podložek pod RZ/SPZ. Tyto speciální bezpečnostní rámečky mohou být zabezpečeny pomocí trhacích nerezových nýtů se zvýšenou pevností, které by zloděj musel na ulici nejspíše těžce odvrtávat nebo odbrušovat pokud by registrační značku chtěl odcizit.